Akcesoria snowboardowe – co potrzebujemy na stok?

Nastała druga połowa listopada, a tuż za jej rogiem, czeka na nas rozpoczęcie się długo wyczekiwanego sezonu snowboardowego. Końcówka obecnego miesiąca, to już ostatnia szansa na spokojne i przemyślane inwestycje w nowy sprzęt, odpowiednią konserwację posiadanej przez nas deski, czy dopięcie naszych zimowych planów wyjazdowych na ostatni guzik. W takich chwilach jak ta, warto zatem zastanowić się czego tak naprawdę potrzeba nam na stok, aby każda z naszych wizyt na szczycie ośnieżonej góry, okazała się być udaną.

Spodnie i kurtki snowboardowe, a nowa technologia

Istnieje wiele internetowych poradników, które podejmując temat najbardziej potrzebnych akcesoriów na stok, starają się tym samym udzielić nam jak najbardziej jakościowej i rzetelnej odpowiedzi. Niestety większość pozyskanych za ich pomocą informacji, może okazać się nieaktualna, wprowadzając nas tym samym w błąd. Dedykowany dla sportu – jakim jest snowboard – sprzęt i akcesoria, podlegają nieustannym zmianom, obejmującym nie tylko ich dizajn, ale również parametry. Stosowane przy produkcji nowe technologie, sukcesywnie napędzają rozwój wykorzystywanego przez nas ekwipunku snowboardowego, czyniąc tym samym spore zamieszanie wśród osób niezaznajomionych z tematem. Nic więc dziwnego, że spodnie i kurtki snowboardowe promowane wśród artykułów z paru lat wstecz, mają na stoku status przeżytku. Dlatego też, w tym artykule postaramy się określić te najbardziej potrzebne elementy wyposażenia oraz najnowsze rozwiązania dla każdego fana sportów zimowych – niezależnie od tego czy jest profesjonalistą, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę ze snowboardem.

Kurtki snowboardowe Burton

 

Must have

Zacznijmy zatem od tych najbardziej potrzebnych i niezastąpionych akcesoriów na liście „must have”, bez których nie da się obejść, a którymi są gogle. Snowboard to charakterystyczny sport, uprawiany bardzo często w ciężkich warunkach pogodowych. Dlatego też, bez odpowiedniej ochrony oczu, nie mam mowy o udanych zjazdach. Zwłaszcza, gdy w trakcie białego szaleństwa zacznie prószyć śnieg. Dobrze dobrane gogle, to gwarancja lepszej widoczności, a także komfortu i bezpieczeństwa. Szukając odpowiednich rozwiązań w tym zakresie, zdecydowanie powinniśmy się zwrócić w stronę propozycji marki Anon – brandu będącego założonym przez światowej sławy producenta odzieży oraz akcesoriów snowboardowych, firmę Burton. Dlaczego akurat Anon i ich coraz to popularniejsze wśród sportowców gogle? Snowboard wymaga od wybieranego przez nas sprzętu nie tylko funkcjonalności, ale przede wszystkim wygody, a także łatwości w ich obsłudze lub regulacji. Wychodząc z tego założenia, stworzona przez Burton marka, dostosowała swoje produkty w taki sposób, aby bez problemu sprawdzały się one w nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych. Zastosowane w nich najnowsze technologie, dotyczą nie tylko innowacyjnego systemu wymiany soczewek, ale także obejmują szczelność posiadanej przez gogle szybki oraz ogólną wytrzymałość wybranego przez nas modelu. Gogle sygnowane marką Anon, to najlepsze rozwiązanie dla każdego fana snowboardu, pragnącego najwyższej jakości sprzętu, który przekłada się na komfort w trakcie jazdy. Jeśli zastanawiacie się nad konkretnymi modelami gogli, rzucie okiem na przygotowane przez nas propozycje, zawarte na stronie internetowej – www.kosmossklep.pl

Anon gogle – snowboardDo kolejnych produktów z naszej listy „must have”, bez jakich białe szaleństwo nie ma większego sensu, zalicza się wszystko to co ochroni nasze ręce oraz głowę. W tym przypadku będą to wysokiej jakości czapki, rękawice, a także ochronne chusty na twarz i przede wszystkim kask snowboardowy. Zapewniając nam nie tylko odpowiednie ciepło, ochronę oraz komfort w trakcie jazdy, powyżej wymienione elementy będą składały się także na naszą niepowtarzalną, snowboardową kreację. Propozycje marki Burton w tym przypadku nie mają sobie równych. Wysokiej jakości materiały, wykorzystywane do produkcji tych dodatków, a także niezwykły dizajn lub zastosowana dla nich motywy graficzne to coś, obok czego nie da się przejść obojętnie. Chociaż w tym przypadku – nie licząc kasków snowboardowych – nie możemy mówić o jakimś niezwykłym skoku technologicznym, z każdym rokiem produkowane przez firmę elementy garderoby, zyskują na swojej użyteczności, jak i funkcjonalności.

Rękawice Burton

Co jeszcze możemy ze sobą zabrać?

Pragnąc czerpać z jazdy na snowboardzie jak najwięcej, powinniśmy się również zastanowić nad tymi nieco mniej ważnymi akcesoriami, które również mogą mieć znaczny wpływ na odczuwany przez nas komfort w trakcie jazdy. Do nich zaliczyć możemy na przykład: pojemny i wygodny plecak, ściereczkę do przecierania szybek gogli, okulary przeciwsłoneczne na słoneczne przerwy od jazdy, czy chociażby zegarek (jeśli nie używamy na stoku telefonu, a istnieje potrzeba kontrolowania czasu). Wybierając odpowiednie akcesoria, powinniśmy skupić się przede wszystkim na naszych potrzebach – to co dla jednych może okazać się przydatne w trakcie jazdy, dla nas może być wielkim, niewygodnym niewypałem. Warto także zwrócić szczególną uwagę na faktyczną wartość interesującego nas produktu, jego trwałość oraz wykonanie. Pragnąc zapewnić sobie udany sezon snowboardowy, szukaj tych najbardziej sprawdzonych rozwiązań, jakimi są markowe produkty. Logo Burton, czy też Anon gwarantują rozwiązania, które z pewnością sprawdzą się dla każdego snowboardzisty.

Markowe rozwiązania – Burton, Anon i inne

Jeśli pragniesz ominąć gorączkę zakupów na ostatni moment i spokojnie wybrać interesujący Cię sprzęt oraz akcesoria, zajrzyj do naszego sklepu internetowego, w którym znajdziesz wiele ciekawych propozycji. Kaski, spodnie, kurtki snowboardowe i wiele innych. Przygotuj się do sezonu jak należy. Wybieraj sprawdzone oraz markowe produkty, za którymi idzie funkcjonalność, wysoka jakość, a w szczególności – Twój komfort.


Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *