Lekkie i wygodne damskie obuwie sportowe

Aktywne spędzanie czasu latem często determinuje nasze obuwie. Klapki i sandały mogą być zbawieniem przy wysokich temperaturach, jednak nie są rozwiązaniem, kiedy decydujemy się na to, żeby pobiegać, lub wybrać się na spacer w lesie. W takich sytuacjach równych sobie nie ma obuwie sportowe. Poza tym, latem nie zawsze panują upały, więc tym bardziej warto pomyśleć o butach lekkich, które jednak ochronią przed chłodem.

Obuwie sportowe na lato

Buty sportowe noszone latem, powinny zapewniać odpowiedni komfort. Dlatego warto zwracać uwagę na to, czy obuwie umożliwia odpowiedni przepływ powietrza. Istotny jest także system odprowadzania wilgoci, dzięki któremu nawet pełne buty mogą sprostać efektom wysokich temperatur.
Jeśli buty mają spełniać warunek bycia lekkim obuwiem, to dobrze będzie, jeśli ich podeszwy będą wykonane z materiałów bliższych piance, niż temu, co możemy spotkać w butach zimowych. Warto jednak pamiętać o tym, że wygodę noszenia butów determinuje nie tylko to, co na zewnątrz, ale również wszystko, co znajduje się wewnątrz nich. Wobec tego, obuwie na lato powinno mieć możliwie miękką wkładkę. Dzięki niej chodzenie, jazda na desce, czy też rowerze, będą bardzo przyjemną czynnością.

Etnies Scout – nasz wybór

Buty Etnies od lat cieszą się sympatią profesjonalnych skaterów, jednak ich przeznaczenie jest o wiele szersze i nie trzeba kupować deski, żeby zaopatrzyć się w Etnies Scout (choć, oczywiście, można). Buty Etnies doskonale sprawdzają się w czasie letnich upałów, ponieważ mają specjalny system OrthoLite®, dzięki któremu przepływ powietrza z zewnątrz i z wewnątrz odbywa się bardzo sprawnie. To również zapobiega utrzymywaniu się wilgoci w bucie, a przy okazji niweluje niepożądane zapachy.

W Etnies Scout bardzo ważną rolę odgrywa też wyjątkowo lekka podeszwa. Zrobiono ją z tej samej pianki, która została wykorzystana do wewnętrznych wkładek. Jednak w tym przypadku utwardzono ją, przez co, choć nie straciła wcześniejszych właściwości, w Etnies Scout można chodzić pewnie, bez wrażenia zbyt bliskiego kontaktu z nawierzchnią.

Jest jeszcze jedna rzecz, która przemawia za damskimi butami Etnies, a szczególnie Etnies Scout – wygląd. Zestawienia wzorów i barw sprawiają, że Etnies prezentują się znakomicie. Kiedy masz je na stopach, nawet pochmurne dni będą pełne kolorów.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *