Sporty wodne – czas start!

Choć kalendarzowe lato jeszcze się nie zaczęło, pogoda zachęca do tego, żeby jak najczęściej wychodzić z domu. Razem z wyższą temperaturą w parze idzie zwiększenie aktywności fizycznej, również jeśli chodzi o sporty wodne. Jeśli jeszcze nie udało ci się dołączyć do szalejącego na deskach grona , to nic straconego. Warto jednak nieco się przygotować, żeby już nad wodą nie okazało się, że wszystko trzeba opóźnić ze względu na braki w sprzęcie, lub stroju i akcesoriach.

Przejrzyj sprzęt

Sprawdzenie stanu sprzętu powinno być pierwszą rzeczą, którą trzeba się zająć, żeby za pięć dwunasta nie przekonać się, że tak naprawdę nie mamy z czym wybierać się nad wodę. Warto sprawdzić, czy nie ma uszkodzeń, a także – jeśli są – co jesteśmy w stanie z nimi zrobić. Jeśli usterki są łatwe do naprawy, warto zająć się nimi jak najszybciej. Przede wszystkim dlatego, że stopień łatwości naprawiania może maleć wraz z czasem występowania danego uszkodzenia.

Jeśli okaże się, że deska, trapez latawiec, lub cokolwiek innego z naszego zestawu nie nadaje się dłużej do używania, dobrze jest rozejrzeć się za nową sztuką, albo wypożyczyć. Ta druga opcja jest lepsza dla wszystkich, którzy nie mają stuprocentowej pewności, jeśli chodzi o model do wyboru. Tym bardziej, że chodzi o rzeczy, które mają nam służyć przez całe lata.

Sprawdź swój strój

Stroje do sportów wodnych, czyli zazwyczaj pianki neoprenowe, są bardzo wytrzymałe. Jednak i one z upływem czasu tracą swoje właściwości, lub ulegają uszkodzeniom. Dlatego warto sprawdzić ich stan przed wskoczeniem do wody. Tym bardziej że pianka zapewnia nam ochronę termiczną w – wciąż jeszcze niezbyt ciepłej – wodzie, a także przy zmiennych warunkach atmosferycznych.

Jeśli swoją przygodę ze sportami wodnymi dopiero zaczynasz, to pianka przyda ci się bez wątpienia. Tym bardziej, że wykorzystywanie jej zwiększa poczucie komfortu, a tym samym frajdę z nowych doświadczeń. W naszym sklepie znajdziesz piankę Quiksilver i piankę Roxy.

Wybór marki jest zdeterminowany przez płeć. Pianka Roxy to propozycja dla pań. Przy wyborze modelu warto pamiętać o tym, że pianki z krótszymi rękawami i nogawkami nie chronią równie skutecznie przed chłodem. Dlatego choć są świetne, warto wybierać je w najcieplejszym czasie.

W ofercie dla panów znajduje się wspomniana pianka Quiksilver. Quiksilver to znany producent strojów, również codziennych, dla fanów sportów wodnych. Ich pianki nie ograniczają ruchów i zostaną z tobą na długi czas.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *