Dzieciaki na deski!

wiązania snowboard

Czy zastanawialiście się, jaki wiek jest najbardziej odpowiedni, do rozpoczęcia przygody na stoku? Wiadomo, im wcześniej tym lepiej! Dlatego jeśli wasze dzieci podrosły na tyle, by móc samodzielnie utrzymać się na nogach, możecie śmiało wprowadzić je w świat sportów zimowych. Pamiętajcie jedynie, że jazda na snowboardzie powinna być atrakcyjną rozrywką a nie obowiązkiem. Jeśli więc wasze dziecko nie będzie zainteresowane tego rodzaju sportem to odpuśćcie. Nie zmuszajcie go do jazdy na desce, tylko dla tego, że wy to lubicie.

Jeśli myślicie o tym, by wasza pociecha zainteresowała się snowboardem, nie musicie od razu biec do sklepu, po to by zakupić niezbędne buty deski i wiązania snowboardowe. Dobrym pomysłem jest stopniowe wprowadzanie dzieci w tematykę sportów zimowych. Możecie najpierw zabrać je bez żadnego sprzętu na stok. Pokażcie, jak fajne jest to miejsce. Pozwólcie dziecku do woli bawić się w śniegu, urządźcie bitwę na śnieżki. Duża szansa, że w pewnym momencie ono samo zwróci uwagę na zjeżdżających w pobliżu snowboardzistów. Zacznie marzyć, by stać się jednym z nich. Jeśli tak się stanie –  wygraliście. Możecie wtedy już śmiało rozpocząć prawdziwą naukę jazdy na desce.

 

Wysokiej jakości sprzęt snowboardowy powinien być zawsze kwestią priorytetową. Zapewnia on komfort jazdy oraz bezpieczeństwo. Jednak w przypadku wykorzystywania go przez dzieci, jest to sprawa jeszcze bardziej istotna. Małe dzieci mogą być narażone na prawdziwe niebezpieczeństwo, jeśli okaże się, że ich deska czy wiązania snowboardowe są kiepskiej jakości. Powinniśmy więc zawsze decydować się na zakup najlepszych produktów. Nigdy nie pozwólmy sobie na zakup gorszego jakościowo sprzętu, z myślą, że przecież dzieci i tak z niego wyrosną, więc nie warto przepłacać. Jeśli w grę wchodzi bezpieczeństwo dzieci, to żadna cena nie jest zbyt wysoka. Ale nie bójmy się, porządny sprzęt snowboardowy można kupić w naprawdę rozsądnych cenach.

wiązania snowboard

Trzema najważniejszymi elementami wyposażenia małego snowboardzisty są: buty, deska i wiązania. Burton jest najbardziej cenionym producentem odzieży i sprzętu snowboardowego, dlatego wybór tej marki będzie dobrą decyzją. Najpierw powinniśmy wybrać odpowiednie buty. W porównaniu z zakupem butów narciarskich, których rozmiar zawsze musi być idealnie dopasowany, jest to sprawa o wiele łatwiejsza. Wybór nieco za dużych butów snowboardowych nie stanowi problemu. Można łatwo zmniejszyć ich wewnętrzną przestrzeń przy pomocy wkładek. Dzięki temu będą mogły służyć dziecku nawet kilka sezonów. Kolejnym krokiem jest dopasowanie do butów odpowiedniego wiązania. Burton posiada w swej ofercie kilka produktów w rozmiarach przeznaczonych dla najmłodszych snowboardzistów. Są to na przykład wiązania Burton Grom Chopper, charakteryzujące się specjalnym systemem ułatwiającym zapięcie dziecięcych butów. Posiadają powiększoną klamrę, dzięki której jej uchwycenie staje się bardziej komfortowe. Zastosowanie tylko jednego zapięcia powoduje, że wchodzenie i wychodzenie staje się jeszcze łatwiejsze.

wiązania burton

Innym produktem stworzonym dla dzieci są wiązania Burton Mission Smalls. Są one uznawane za najbardziej wygodne i sprawdzone modele dziecięcych wiązań snowboardowych. Zapewniają pełen komfort użytkowania, amortyzację (system Re:Flex FullBED) oraz perfekcyjne przeniesienie energii. Nadają się idealnie do jazdy na każdym, nawet tym najbardziej wymagającym terenie. Płyta podstawy została wykonana z w pełni profesjonalnego materiału Re:Flex™. Górny strap to asymetryczny Luxstrap™ z nowym Flex Slider, a dolny to Primo Capstrap™.

burton mission

Gdy dziecko jest nieco starsze, może się okazać, że wiązania Burton przeznaczone dla dorosłych, będą odpowiednie. Oczywiście może to także dotyczyć pozostałych elementów niezbędnych na stoku. Pamiętajmy więc, by wybierając buty snowboardowe zdecydować się na model dopasowany do stopy. Zresztą zasada ta powinna dotyczyć wszystkich świeżo upieczonych snowboardzistów, niezależnie od wieku. Wracając jednak do wiązań, warte uwagi są na przykład wiązania Burton Custom

Burton Custom

Dostępne w kilku rozmiarach, najmniejsze mogą okazać się odpowiednie dla nieco starszych dzieci. Przedstawiany model, jest chyba najbardziej legendarnym wiązaniem snowboardowym marki Burton. Zapewnia pełen komfort użytkowania, optymalny flex oraz pełną kontrolę w każdym terenie. Konstrukcja płyty podstawy Re:Flex™ jest wykonana z bardzo wytrzymałego polikarbonu. Jest lekka i świetnie sprawdza się w każdych, nawet najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Warto wspomnieć również o technologii w jakiej zostały wykonane STRAPY: górny – Lushstrap™ z Flex Slider; dolny – NOWY Gettagrip Capstrap™.

Jeśli jednak powyższe technologicznie właściwości, którymi charakteryzują się wiązania Burton Custom, nie były w stanie w pełni przekonać was do ich zakupu, wspomnimy jeszcze o bardzo modnym sportowym dizajnie, którym charakteryzują się wszystkie produkty marki Burton. Atrakcyjny wygląd może nie jest kwestią najbardziej istotną, jednak wybierając sprzęt dziecięcy, warto decydować się na ładne, kolorowe przedmioty.


Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *