Dziewczyny na longboardy

Deskorolka bywa zazwyczaj stereotypowo kojarzona z płcią brzydką. Jeszcze do niedawna dziewczyny w skate parkach pojawiały się niemal wyłącznie w roli widowni. Na szczęście obecnie sytuacja bardzo szybko się zmienia. Coraz więcej młodych pań decyduje się na to, by wypróbować swoich sił w jeździe na desce. Najwięcej z nich przygodę ze skateboardingiem rozpoczyna od longboardu. Deska tego typu wydaje się dla nich wprost idealna.

Longboard obecnie jest bardzo popularnym rodzajem deskorolki. Spośród innych desek wyróżnia się znacznie większa długością (niektóre modele mają nawet 2 metry) i szerokością. Większy rozmiar deskorolki sprawia, że doskonale nadaje się ona do długodystansowej jazdy po płaskim lub lekko górzystym terenie. Przemieszczanie się za jej pomocą jest o wiele bardziej stabilne i komfortowe, niż jazda na tradycyjnej deskorolce. W związku z tym chętnie wykorzystywana bywa nie tylko w charakterze sprzętu sportowego, ale również jako bardzo wygodny środek transportu. Wiele dziewczyn decyduje się na to, by na swoich longboardach dojeżdżać do pracy lub szkoły.

Jednak okazuje się, że longboard jest deskorolką, która doskonale nadaje się również do wykonywania różnego rodzaju tricków. Zwłaszcza deska typu Twin Tip jest chętnie wykorzystywana przez osoby, które wykonują skomplikowane ewolucje. Twin Tip charakteryzuje się symetrycznym kształtem. Oba końce deski wyglądają dokładnie tak samo. Dzięki temu po wykonaniu tricku, który wiąże się z obróceniem deski o 180 stopni, nie dochodzi do sytuacji, w której znajdowałaby się ona niejako „tył na przód”. Można więc bez przeszkód kontynuować dalszą jazdę.

Nikogo chyba nie zdziwi, że początki longboardu związane są z Kalifornią. Młodzi miłośnicy surfingu pragnęli każdego dnia doskonalić swoje sportowe umiejętności. Niestety niekiedy warunki atmosferyczne uniemożliwiały im to. Przy całkowitym braku wiatru fale okazywały się na tyle słabe, że w najmniejszym nawet stopniu nie spełniały oczekiwań surferów. Wymyślili więc, że w bezwietrzne dni mogą trenować na deskorolkach. Przerobili nieco klasyczne modele, tak by swym kształtem bardziej przypominały deski surfingowe i w ten właśnie sposób stworzyli longboardy.

Mimo, że dzisiaj stosunkowo niewielu fanów longboardu ma jakikolwiek związek z pokonywaniem na desce fal oceanu, to wciąż powszechnie określani są oni mianem miejskich surferów.

Co ważne longboard to obecnie znacznie więcej niż sport. Jego fani tworzą wyjątkową subkulturę, która wyróżnia się zarówno specyficzną filozofią życia, jak i niepowtarzalnym stylem ubierania. Jeśli chodzi o longboardową modę, to oczywiście królują w niej dziewczyny. Warto podkreślić, że jazda na tego rodzaju deskorolce jest na tyle komfortowa, że nie wymusza rezygnacji z noszenia atrakcyjnych strojów. Dziewczyny na longboardach często prezentują się niezwykle korzystnie. Jeżdżą na deskach w sukienkach lub krótkich szortach. Noszą wygodne t-shirty lub obcisłe koszulki na ramiączkach.

Longboardowa moda doskonale łączy w sobie wygodę oraz atrakcyjny wygląd. Nie istnieją żadne elementy stroju, które w tym środowisku byłyby uważane za niewłaściwie. Ważne jedynie, by jeżdżąc na longboardzie, zaopatrzyć się w solidne sportowe buty. Najlepsze będą modele stworzone z myślą o profesjonalnych skaterach, takie jak Nike Stefan Janoski, buty DC lub buty Etnies. Obuwie tego rodzaju będzie nie tylko wygodne, ale przede wszystkim zagwarantuje możliwie wysoki poziom bezpieczeństwa podczas jazdy.

Pamiętajmy również, że jazda na longboardzie jest dla naszego obuwia dużym wyzwaniem. Buty słabej jakości ulegną uszkodzeniu w nadzwyczaj szybkim tempie. Nie warto więc kupować tanich casualowych modeli, które już po kilku intensywniejszych treningach mogą ulec zniszczeniu. Nike Stefan Janoski to buty wyprodukowane z materiałów najwyższej klasy. Chętnie wykorzystywane są przez osoby zawodowo zajmujące się jazdą na deskorolce. Liczne modele tej serii charakteryzują się nie tylko wysoką jakością wykonania, ale także bardzo atrakcyjnym wyglądem. Są one nieco węższe niż większość dostępnych na rynku modeli sportowego obuwia. Na stopie prezentują się wyjątkowo smukle i delikatnie. W związku z tym chyba nie można się dziwić, że to właśnie Nike Stefan Janoski są butami tak chętnie noszonymi przez dziewczyny na longboardach.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *