Poznaj splitboard, nowość od Burtona!

Burton splitboard

Znudziła was grzeczna jazda po wyznaczonych trasach? Chcielibyście spróbować snowboardu z dala od zatłoczonych wyciągów? Czas najwyższy poznać nowości w ofercie Burtona. Splitboard to innowacyjny sprzęt snowboardowy. Dzięki niemu możliwy jest nie tylko zjazd ze stoku, ale również ponowne samodzielne dotarcie na szczyt. Niezwykła deska sprawia, że jazda na snowboardzie staje się aktywnością jeszcze bardziej spektakularną i bezkompromisową.

Co to jest splitboard?

Splitboard marki Burton jest uznawany za rodzaj deski snowboardowej. W zasadzie jednak opisywany sprzęt sportowy charakteryzuje się właściwościami typowymi zarówno dla tradycyjnego snowboardu, jak też dla nart skitourowych. W pełni funkcjonalną deskę snowboardową możemy z łatwością rozmontować i stworzyć w ten sposób dwie niezależne narty. Posłużą one nam w momencie, gdy chcemy podejść pod górę i wspiąć się na szczyt stoku. Natomiast kiedy już się nam uda osiągnąć planowaną wysokość, to możemy w zaledwie kilka chwil połączyć nasze narty tworząc z nich z powrotem solidną, bezpieczną i bardzo komfortową w użytkowaniu deskę snowboardową. Zjazd na splitboardzie w najmniejszym nawet stopniu nie różni się od jazdy na zwykłej desce snowboardowej. Może być on jednak znacznie bardziej ekscytujący, ponieważ przemieszczać będziemy się po urozmaiconych terenach, z dala od wyznaczonych tras.

W chwili obecnej w sklepie Kosmos znajdują się aż trzy modele desek splitboard. Burton zadbał o to, by ich design, funkcjonalność oraz jakość wykonania, osiągnęły najwyższy możliwy poziom:

 

splitboard sklep

 

Deska Burton splitboard Anti-Social

Damska deska Anti-Social to model splitboardu stworzony z myślą o osobach, dla których snowboard jest nie tylko formą zwykłej aktywności fizycznej, ale stanowi również okazję do tego, by spędzać czas pośród pięknych, dzikich górskich krajobrazów. Lekka konstrukcja oraz kierunkowo wyprofilowany camber to cechy, które sprawiają, że splitboard charakteryzuje się doskonałym poziomem wyporności, szczególnie ważnym podczas jazdy w puchu. Efekt wspomagany jest również poprzez zwężający się ku tyłowi kształt deski. Zaletą modelu Anti-Social okazuje się także system mocowania The Channel™. Ten niezwykle praktyczny sposób montowania oraz regulowania wiązań stosowany jest w wielu modelach desek Burton. Splitboard również korzysta z niego w sposób bardzo intensywny.

 

splitboard

 

Deska Snowboardowa Burton Fish Split

Prezentowana deska snowboardowa stanowi najbardziej popularny model splitboardu od Burtona. Wyróżnia się przede wszystkim oryginalną formą, uzyskaną poprzez zastosowanie tzw. jaskółczego ogona. Klasyczny, delikatnie stożkowy kształt deski o lekko wydłużonej części przedniej gwarantuje zachowanie odpowiedniego poziomu kontroli nawet w stosunkowo wymagających warunkach. Uzyskiwany efekt wspomagany jest poprzez zastosowanie wielofunkcyjnego flexu. Również w przypadku Burton Fish Split zastosowana została technologia The Channel™. Za sprawą centralnego rdzenia można szybko i bardzo solidne połączyć deskę z wiązaniami.

 

Burton splitboard

 

Deska Burton splitboard LANDLORD

Lekka deska snowboardowa charakteryzuje się doskonałą jakością wykonania, dostosowaną wręcz do wymagań profesjonalnych. System montażowy oparty na technologii The Channel™ pozwala w kilka krótkich chwil przygotować deskę do zjazdu. Jednocześnie gwarantuje, że jej ponowne przekształcenie w dwie narty nie będzie kłopotliwe. Uniwersalny kształt deski (Directional) o lekko wydłużonej formie nosa oraz zachowany odpowiedni poziom flexu zapewnia odpowiedni poziom kontroli nad deską, niezależnie od panujących warunków na stoku.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *