Dzieciaki na stoku

Jeśli snowboard jest naszą pasją to z pewnością chcielibyśmy, aby również nasze dzieci zainteresowały się tym sportem. Przygodę na stoku bez obaw mogą rozpocząć już kilkuletnie maluchy. Jednak aby doświadczenie związane ze snowboardingiem okazało się w pełni pozytywne, to warto pamiętać o kilku podstawowych kwestiach.

Snowboard to zabawa!

Pamiętajmy, że nasze dziecko ma prawo posiadać zainteresowania odmienne od naszych. W związku z tym może się okazać, że uprawianie sportów zimowych sprawia mu znacznie mniejszą frajdę niż nam. W związku z tym nigdy nie zmuszajmy malucha do jazdy na desce. Co najwyżej próbujmy delikatnie zachęcić go do sportowej aktywności. Pokażmy, że snowboard to świetna zabawa. Mimo wszystko zawsze to dziecku pozwólmy podjąć ostateczną decyzję. Prawdopodobnie nawet jeśli z początku będzie niechętne, to i tak z czasem weźmie z nas przykład i samo zainteresuje się jazdą na desce.

Gdy już nasze dziecko zdecyduje się na to, by spróbować swoich sił na snowboardowym stoku, to wciąż starajmy się utrzymać atmosferę relaksu i zabawy. Dobrym rozwiązaniem będzie zapisanie malucha do profesjonalnej szkółki snowboardowej, gdzie pod okiem doświadczonego trenera będzie mógł w gronie rówieśników zdobywać pierwsze snowboardowe umiejętności. Przekona się, że deska snowboardowa wcale nie jest trudna do opanowania. Wystarczy jedynie znajomość podstawowych technik oraz nieco zaangażowania.

Pamiętajmy również o tym, by zwłaszcza po odbywanych pierwszych kilku treningach zawsze starać się chwalić i pozytywnie motywować malucha. Wytykanie błędów i niepowodzeń byłoby postępowaniem zupełnie nieodpowiednim. Mogłoby jedynie niepotrzebnie zestresować małego snowboardzistę i zniechęcić do dalszej aktywności.

Komfort na stoku

Bezpieczeństwo na stoku powinno być kwestią priorytetową w każdym przypadku, jednak nie ma co ukrywać, że w przypadku najmłodszych snowboardzistów jest ono jeszcze bardziej istotne. Jesteśmy przekonani, że o konieczności wykorzystywania kasków ochronnych nikomu nie trzeba już przypominać. Jednak należy zdawać sobie sprawę, że jest jeszcze kilka dodatkowych elementów, na które warto zwracać szczególną uwagę. Należy zadbać o to, by pierwsze próby jazdy na snowboardzie odbywały się w odpowiednim miejscu. Na początku jedynym rozsądnym rozwiązaniem będzie ośla łączka. Po opanowaniu podstaw warto przenieść się na prawdziwy stok. Nie powinien być on jednak zbyt stromy lub przesadnie zatłoczony.

Bardzo istotną kwestią jest również właściwa ochrona oczu. Pamiętajmy, że wzrok kilkulatka jest wrażliwy i należy dbać o niego w sposób szczególny. Prawidłowo dobrane gogle chronią nie tylko wzrok malucha przed promieniami słonecznymi lub sypiącym się śniegiem, ale także stanowić mogą barierę odgradzającą zatoki czołowe oraz kości policzkowe od mroźnego powietrza.

Aby nasze dziecko czuło się komfortowo na stoku, musimy zadbać także o właściwy dobór pozostałych elementów wyposażenia. Na szczęście współcześnie dostępne są bardzo różnorodne wiązania, buty oraz deski snowboardowe dla dzieci. Dzięki temu z łatwością uda się nam dobrać sprzęt idealnie dopasowany do potrzeb naszej pociechy. Pamiętajmy, że wybierając deski snowboardowe dla dzieci, powinniśmy brać pod uwagę nie tylko wzrost malucha, ale również jego wagę. Buty snowboardowe powinny być miękkie oraz lekkie. Najlepsze będą te posiadające antypoślizgową podeszwę. Dobrym rozwiązaniem będą modele wyposażone w systemy prostego zapinania. Nawet najmłodsze dzieci poradzą sobie z ich prawidłowym założeniem oraz przymocowaniem do wiązań.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *